wz


 

Tvarohové koláče s marmeládou
Potřebné suroviny
Na těsto: 125 g tuku HERA, 2,5 dcl mléka, 8 lžíček cukru, 50 g kvasnic, 650 g polohrubé mouky, 2 vajíčka, špetka soli.
Tvarohová náplň: 0,5 dcl mléka, 500 g (2 balení) tvarohu, 200 g cukru, vanilkový puding, rozinky, rum.
Posypka: 150 g hrubé mouky, 150 g cukru (krupice), 50 g másla.
Na závěr: 1 vajíčko, 200 g marmelády.
Doba přípravy (hod)
3

Počet porcí
6 koláčů
Tvarohové koláče s marmeládou
Postup
Těsto: Na sporáku necháme rozpustit Heru. Do odměřeného množství mléka přidáme 8 lžíček cukru a mírně ohřejeme. Potom do mléka rozdrobíme kvasnice. Do větší mísy dáme polohrubou mouku, vajíčka a přidáme připravený kvásek, špetku soli a cca dvě třetiny rozpuštěné HERY. Z této směsi vypracujeme těsto, které necháme kynout asi půl hodiny, pak jemně promícháme a necháme dál kynout opět asi půl hodiny.
Tvarohová náplň: Do misky rozdrobíme tvaroh, cukr, 0,5 dcl mléka, vanilkový puding. Dle chuti přidáme rozinky a rum. Všechny suroviny v misce rozmícháme.
Posypka: V misce prstama rozmícháme hrubou mouku, krupicový cukr a plátky másla, až nám vznikne posypka, kterou posypeme koláče před pečením.
---------------
Na pomoučeném vále z vykynutého těsta (které jsme si rozdělili na 6 dílů) vytvarujeme kola na které rozdělíme tvarohovou náplň. Náplň dáváme doprostřed a poté ji uzavřeme přečnívajícím těstem. Koláče dáme na plech s pečícím papírem (budeme potřebovat 3 plechy) a opatrně, tak aby se nám těsto s náplní nepotrhalo, vytvarujeme placky. Okraje necháme vyšší. Poté okraje potřeme rozšlehaným vajíčkem, doprostřed rozetřeme marmeládu a nakonec posypeme připravenou posypkou. Koláče pečeme v předehřáté troubě na 200 st.C do zlatova, cca 10 - 15 minut. Po vyjmutí z trouby koláče ihned potřeme po okrajích zbytkem rozpuštěné HERY a pocukrujeme.

Jitka & Vlastik